Van gas los
Datum: vrijdag 01 februari 2019
Vanaf 1 juli was het zover… er mag geen nieuwbouwwoning meer worden gebouwd met een gasaansluiting. Een zeer ingrijpende verandering voor de bouw en ook voor de gebruikers. Zelf sta ik er altijd positief in qua vooruitgang in de bouw, maar wat je nu ziet gebeuren is dat dit item te snel wordt doorgevoerd. De aannemers, de onderaannemers en het product zijn er (op deze schaal) nog niet klaar voor en dit zal resulteren in (vaak dure) kinderziektes. Valt dit straks ook gewoon onder de tien jaar garantie die je op een nieuwbouwhuis hebt? Of geeft de onderaannemer maar tot één of twee jaar garantie? Ik ben benieuwd. De ontwikkeling zal nu wel echt snel gaan en steeds weer verbeteren. We gaan het meemaken.
Voor de bestaande woningmarkt geldt dat we tot 2050 de tijd hebben om over te schakelen van het gas naar een alternatief, maar regionaal kan een gemeente anders beslissen. Dit kan zelfs op buurt- of straatniveau zijn, want bij groot onderhoud kun je wellicht meteen beter doorpakken. Ben jij ook huiseigenaar of misschien zelfs eigenaar van meerdere huizen? Volg het nieuws dan goed omtrent de ontwikkelingen en reserveer tijdig voldoende centjes (ca. € 10.000,- per object). Nog een kleine vastgoedtip: als je nu investeert in je huis profiteer je nog van een groei qua waarde, als straks iedereen investeert… tja, dan niet meer… voor wat het je waard is.
Meer info over slim investeren nu of in de toekomst? Warnars Makelaardij is altijd up-to-date qua vastgoed en deelt deze kennis graag met je!
Warnars Makelaardij
Raymond Warnars
Register Makelaar/Taxateur (RMT)